Фізична реабілітація

Інноваційні технології, сучасні методики та оздоровчі системи на уроках фізичної культури в ТОНРЦ

Фізичне виховання у закладі передбачає:

 • щоденні фізкультурно-оздоровчі заходи у режимі дня;
 • 2-3 уроки фізичної культури на тиждень;
 • 3 заняття ЛФК на тиждень;
 • позакласні фізкультурно-масові заходи;
 • обласні та Всеукраїнські змагання та Чемпіонати.

Педагоги використовують:

 • вправи на фітболах, із гумовими стрічками;
 • технологію М.Єфименка ("Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей");
 • степлер для розвитку колінних суглобів;
 • бобат-терапію;
 • дихальну гімнастику;
 • пальчикову гімнастику;
 • кольоротерапію;
 • імітаційні вправи ігрового стретчингу;
 • сенсорні мішки для дітей-аутистів, для корекції ходьби при ДЦП;
 • велотренажери;
 • вуличні тренажери тощо.

Уроки фізичної культури в ТОНРЦ

Мультимедійний комплекс Xbox 360

Гімнастичний зал школи обладнано сучасним мультимедійним розвиваючим інтерактивним навчально-ігровим комплексом Xbox 360, за допомогою якого можна розвивати фізичні якості (швидкість, гнучкість, витривалість, координація рухів), удосконалювати техніку спортивних ігор (волейбол, баскетбол, теніс, футбол). Дитина, граючись, не тільки зміцнює життєво важливі рухові вміння та навички, фізично розвивається, а й стає рішучою, дисциплінованою, сміливою, вчиться взаємодопомоги.

Наш тренер - Віктор Ворко

З 02.03 по 13.03.2020 року учні нашої школи проходили фізкультурно-спортивну реабілітацію в Західному Реабілітаційному Центрі с.Яворів, Турківського р-ну, Львівської обл.

За час реабілітації учні відвідували тренування з легкої атлетики, лижного спорту, пілатес гімнастики, заняття в тренажерному залі, ходили в походи, відвідували сауну та інші процедури. А також приймали участь у змаганнях із настільного тенісу, бочі, лижних гонок. Виступали в конкурсі талантів і відвідували дискотеки.

Участь в реабілітації приймали: Репета Мар‘ян, Ільєнко Єлизавета, Матушинець Катерина, Морський Дмитро, Шуліга Валентина, Кухарчук Катерина, Семенина Аліна, Євтушенко Андрій, Томашівський Володимир. Тренер-супроводжуючий: Ворко В.І.

Ільєнко Єлизавета стала чемпіонкою Тернопільської області зі стрибків у висоту серед учнів 2005-2006 р.н. 22-23 лютого2020 року в легкоатлетичному манежі ТНПУ проходив зимовий чемпіонат області з легкої атлетики, серед здорових спортсменів. В чемпіонаті приймали участь учні нашої школи Ільєнко Єлизавета, Томащук Валентин, Дідик Анатолій, Пронишин Максим. Учні змагались в різних дисциплінах: біг на 50 м, 600 м, стрибок у довжину та висоту. В запеклій конкуренції боролись близько 120 учасників. Найкраще виступили учень 5 класу Томащук Валентин, який посів 5 місце з бігу на 50 м і 5 місце з бігу на 600 м, та учениця 8 класу Ільєнко Єлизавета, яка заняла 4 місце з бігу на 50 м, а в стрибках у висоту, подолавши планку на висоті 1 м 30 см, Ліза стала чемпіоном змагань. Також поза конкурсом випробовували свої сили старші учні - Репета Мар‘ян, Євтушенко Андрій та Березовський Олександр, і кожен з них показав хороший результат та високий рівень фізичної підготовленості.


13.02.2020 у Львові проходив Відкритий чемпіонат КДЮСШ ім. Юрія Кутенка з легкоатлетичних двоборств. У змаганнях приймала участь учениця нашої школи Ільєнко Єлизавета. Ліза виступала в стрибках у висоту та бігу на 60 м. Загалом за сумою очок юна спортсменка зайняла 5 місце серед 16 учасниць, а головною її заслугою стало виконання І дорослого розряду зі стрибків у висоту, що складає 1 м 35 см, цю висоту Ліза подолала з першої спроби. Нажаль наступну висоту 140 (що є нормативом Кандидата в Майстри Спорту) Єлизавета не здолала, але спроби були хорошими... Вітаємо нашу вихованку з цим чудовим досягненням, і бажаємо на наступних змаганнях підкорити номатив КМС. Готує спортсменку тренер Ворко В.І.


20 грудня 2019 р. юні спортсмени нашої школи приймали участь у легкоатлетичному турнірі «Новорічний День Стрибуна» (м. Львів). У змаганнях брали участь Репета Мар‘ян, Ільєнко Єлизавета та Березовський Олександр. Найкраще виступила у стрибках у висоту Ільєнко Єлизавета, подолавши висоту 1 м 30 см, що є нормативом другого дорослого розряду. Репета Мар'ян у стрибках у довжину показав результат 4 м 28 см, а Березовський Олександр 3 м 82 см. Готував до змагань спортсменів тренер Ворко Віктор Ігорович. Даний старт був запланований як тренувальний для підготовки дітей до Чемпіонату України, котрий відбудеться в лютому 2020 року.

З 19 по 22 травня в м.Миколаєві проходили змагання з легкої атлетики, в яких брали участь вихованці нашої школи: Євтушенко Андрій (І, ІІ, ІІ місця) і Грабець Вікторія (ІІ і ІІ місця). Вітаємо з перемогою!!!