Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр функціонує протягом п’ятьох років, створений шляхом реорганізації школи-інтернату для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами. Колектив закладу активно працює у напрямку виконання усіх необхідних заходів для успішного перетворення школи-інтернату у заклад нового типу.
Удосконалення навчально-виховного процесу в цілому залежить від наукової організації планування діяльності навчально-реабілітаційного центру. Педагоги закладу визначили пріоритети у роботі з дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату, сформували ефективну систему корекційного впливу на розвиток, реабілітацію та соціалізацію кожної дитини, яка, в першу чергу, потребує гуманного відношення до себе як до особистості.
Педагоги активно та послідовно працюють над тим, щоб їх вихованці стали повноправними членами суспільства, хоча у значної частини учнів, що направляються на навчання, спостерігається відчуження як з боку сім’ї, так і з боку соціуму від реальних життєвих проблем, обмеження простору спілкування, яке приводить до формування специфічних якостей особистості, що значно поглиблюють відхилення у фізичному та психічному здоров’ї дітей.
Зважаючи на реальний рівень соціально-педагогічної допомоги дитині-інваліду у сучасній масовій українській школі навчально-реабілітаційний центр – це найважливіший осередок становлення та розвитку життєвих компетентностей для дітей з проблемами у здоров’ї, місце розкриття, розвитку та реалізації їх життєвого потенціалу.
Вчителі і вихователі істотно перебудували навчально-виховну роботу в умовах НРЦ та сприяють реалізації вихованців в різних формах діяльності: навчально-пізнавальній, трудовій, суспільно-гуманістичній, художньо-творчій, пошуково-дослідницькій, краєзнавчій, народознавчій, спортивно-оздоровчій, організаторській тощо.
У закладі нагромаджено великий досвід по формуванню у дітей українського менталітету на основі відродження національних традицій нашого народу, широкого використання ідей народної педагогіки і психології. Життєві навички у дітей педагоги закладу формують у системі щоденної пізнавальної, практично-перетворювальної та комунікативної діяльності учня, опираючись на пізнавально-ігрову, навчальну та корекційну діяльність, життєвої стратегії, сфери професійної діяльності, місця проживання, шлюбний вибір, стосунки з найближчим соціальним середовищем тощо.