Національно-патріотичне виховання


ШКІЛЬНИЙ КУТОЧОК ГЕРОЇВ

ТИЖДЕНЬ

національно-патріотичного виховання

25.01 - 29.01.2016 р.

Мета:

  • формування національно – патріотичної свідомості учнів, любові до рідного краю;
  • формування любові до культурного спадку свого народу;
  • виховання шанобливого ставлення до рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.

В рамках тижня у школі відбулися такі заходи:

25 січня:

  • Випуск стіннівки «І обнялися береги Одного вічного народу!...» (Вовчак Л.І. Кастранець У.Б.).

26 січня:

  • Інформаційна година «97 річниця проголошення Акту Злуки ЗУНР-УНР». (Класні керівники, вихователі).

27 січня:

  • Виховна година «Життя та діяльність Провідника ОУН Степана Бандери». (Нечай Ю.О.).

28 січня:

  • Інтегрована гра-вікторина до Дня Соборності України «Що ти знаєш про Україну?» (Кастранець У.Б.).

29 січня:

  • Урок пам'яті «Подвиг героїв Крут» (98 річниця бою під Крутами). (Вовчак Л.І., Козак Ю.С.). 

30 січня:

  • Перегляд фільму «Україна: забута історія. Крути - Молода Кров». (Вихователі клубу вихідного дня).

 

ФОТОЗВІТИ

26 січня. В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято - День незалежності і соборності України. Козак Ю.С., вчитель історії, Баранюк Н.З., вчитель української мови та літератури провели у 7 і   8-А класах відкриту виховну годину до Дня Соборності України  "На шляху свободи і незалежності".

Мета: розширити світогляд учнів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України; закріпити знання, отримані на заняттях української літератури, історії України; прищеплювати любов і повагу до історичних та культурних надбань українського народу, інтерес до минулого; виховувати почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину, повагу до культурних цінностей, літературної спадщини та історії власного народу.


28 січня. У рамках проведення Тижня національно-патріотичного виховання вихователем Кастранець У.Б. була проведена інтегрована гра-вікторина до Дня Соборності України «Що ти знаєш про Україну?». Учні мали змогу перевірити свої знання з історії, географії, літератури. Вони зуміли продемонструвати свою ерудицію та обізнаність щодо традицій та звичаїв українського народу. Діти створювали асоціативні малюнки,брали участь у конкурсі «Пантоміма».29 січня. Класний керівник 8-А класу Баранюк Н.З. провела відкриту виховну годину "Згадувати, щоб знати, пам'ятати, щоб не повторити..."

Мета: активізація пізнавального інтересу до історії рідного краю, бажання осмислити та дослідити маловідомі та суперечливі сторінки історії України; формування національної самосвідомості, ціннісних орієнтацій, активної життєвої позиції молоді, що базується на загальнолюдських цінностях; виховання свідомих громадян - патріотів України на основі усвідомлення найтрагічніших уроків історії: битви під Крутами, Голодомор 1932-1933 років, Друга світова війна, сьогодення.

Актуальність. Людина не живе лише в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє бере свій початок з минулого. Необхідно осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо, як неодноразово ми мали можливість переконатися на власному досвіді, історія повторюється. І якщо люди не зроблять висновків сьогодні, вони змушені будуть ходити по колу.

Саме сьогодні Україна перебуває в процесі національного та історичного самовизначення, наново осмислює події минулого, особливо ті, що стали фатальними і трагічними віхами її історії та події сучасності. Отже, сьогодні вкрай важливо знати історію нашої країни, розуміти причини тих чи інших подій минулого, аби навчитися об'єктивно сприймати реальність. Вкрай важливою постає необхідність вивчати трагічні сторінки історії нашого народу, щоб знати і пам'ятати кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю.

Знати, пам'ятати, щоб цей гіркий досвід ніколи не повторився. 


Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я

Зветься величаво – Україною,

Земле зачарована моя.

Перший урок

З  метою формування в учнів активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави, захисту її кордонів, виховання майбутнього захисника своєї Вітчизни. Гість свята – учасник АТО Перун С.Я. (Вчителі Редьква Н.М., Гоцко Г.І., Близнюк О.Я.,)«Ми – нація єдина, твої ми діти Україно»

Перший урок.

(Вч. Радзіх С.Д., вихователь Місінович О.В.).

Моя земля — благословенний край,

Дарований з небесного престолу.

Молюся, Боже, вірності подай,

Щоб цій землі не зрадити ніколи.

Перший урок відбувся за участі учасника АТО Максимлюка А.І., який вкотре знайшов вільну хвилину для щирого спілкування з учнями.«Україна – єдина країна»

Перший урок.

(Вч. Дідик М.І., Баранюк Н.З.)

«Ми тут. Ми всі. Ми є. Ми гурт.

Єднаймося. Ми є той грунт подій

майбутніх вирішальних…»

(М.Вінграновський)

На урок був запрошений учасник АТО Перун С.Я.З 1 по 5 вересня у нашій школі проходив Тиждень Єдності  під гаслом: «Ми -  єдиний народ! Ми – єдина країна!».В рамках Тижня учні взяли участь у квесті «Символи єднання», переглядали фільми та роздумували на тему: «Чим може пишатись українець?»  Крім цього діти разом з вихователями випускали стіннівки (7 кл.), створювали колаж (12 кл), підбирали роботи для тематичної фотовиставки та інш.


У закладі в рамках реалізації проекту «Рух опіки» створений "Волонтерський загін" (керівник  - соц.педагог Мокрицька З.М.) та національно – патріотичний клуб «Юний патріот» (кер. -  педагог – організатор Метіль О.М.). За волонтерським загоном та національно – патріотичним клубом закріплені особи, батьки яких брали та беруть участь в АТО, члени їхніх сімей, сім’ї військовослужбовців та демобілізованих. Координацію з реалізації проекту «Рух опіки» здійснює Щеснович В.В. – заступник директора з виховної роботи.


До Міжнародного Дня Миру у нашій школі відбулася урочиста лінійка. Під час заходу активісти учнівського самоврядування інформували учасників про історію походження Міжнародного Дня Миру та наголосили на тому, що День миру покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але й зробити щось заради нього. Лінійка закінчилася флешмобом  «Діти України хочуть миру».Учні та працівники нашої школи взяли участь у всеукраїнській акції «Збери кришки для воїнів».11 жовтня. "Тепло дитячих душ - солдатам". Із концертом під такою назвою напередодні Святої Покрови, Дня Захисника Вітчизни до тернопільських військовослужбовців завітали учні ТОНРЦ. Діти подарували солдатам пісні, танці, листівки, браслети, зроблені своїми руками. Вихованці та педагоги побажали захисникам здоров'я, миру, здійснення мрій, Божого благословіння та Салюту Перемоги.3 жовтня вчителями історії Козак Ю.С., Радецькою З.С. в 5, 6-Б, 7, 11, 12 класах проведено відеолекторій "Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України". Обговорено бойовий подвиг, самовідданість патріотів України з минулого і до сьогодення. Відзначено героїв, які присвятили своє життя служінню українському народу, зберегли і розвинули національні військові традиції.9 - 13 жовтня. У рамках Тижня Козацької слави класні керівники 1-12 класів провели інформаційні години на тему: "Україна - мати, Вмій її захищати".